Мій досвід TOEFL iBT® Test

Без якісної підготовки Ваш мозок може вимкнутися під час тесту. І тоді доведеться сподіватися тільки на щасливу долю 🙂

З перших вуст: підготовка, складання та очікування результатів

Мій досвід TOEFL iBT® Test позитивний. Чому я його складала? Цей тест вважається найавторитетнішим на перевірку знань англійської мови в світі.

Результати цього тесту є обов’язковою перепусткою для навчання в університетах США. У свою чергу, європейські ВУЗи вказують цей тест як один з перших у переліку тестів на підтвердження рівня знань англійської мови.

Отже, тест відкриває надзвичайні можливості не тільки в навчанні. Престижна робота, висока зарплатня, комфортні умови проживання за кордоном – це лише крихітні вказівки того, що може отримати людина з високими балами TOEFL iBT® Test.

Однак не все так просто з самим складанням тесту. І ось тут хочу поділитися своїм досвідом. Усю процедуру тестування, яку мені довелося пройти, умовно ділю на три в однаковій мірі важливі етапи: підготовка, складання та очікування результатів.

Мій досвід TOEFL iBT® Test: Підготовка

Власне підготовка до тесту є обов’язковою. З моїм, на мою думку, академічним рівнем знання англійської мови, я готувалася наполегливо 2 місяці. Однак зараз розумію, що часу потрібно більше (щонайменше півроку, а краще рік), якщо звичайно є бажання підтвердити рівні Upper-Intermediate або Advanced. Для цього, Вам потрібна або така залізобетонна віра в себе і самодисципліна, як у мене, або наші курси English Space.

Уся складність у науковій лексиці, якою тест пересичений (її дійсно потрібно не просто вивчити, а ще й розуміти її відповідність контекстам), а також у специфіці формулювання питань та варіантів відповідей (потрібен час, щоб до них просто звикнути, а вже потім повноцінно розуміти натяки чи деталі).

Інша важлива складова тесту – це тривалість. Складання тесту приблизно займає 4 години. Увесь цей час мозок безперервно працює. Єдиний відпочинок, який надає система тестування, охоплює 10 хвилин після блоків читання та аудіювання. Тому, якщо не тренуватися відразу на проходження всього тесту, то мозок може почати відпочивати раніше і тоді доведеться сподіватися тільки на щасливу долю 🙂

Мій досвід TOEFL iBT® Test: Складання

Дуже важливий аспект складання – це місце проведення тесту. Я складала тест у Харкові, хоча живу в Миколаєві, оскільки там був найближчий центр тестування на потрібну для мене дату. По факту, на жовтень 2021 року в Миколаєві немає жодного центру, де можна скласти TOEFL iBT®. Знайти центр, де можна скласти цей тест, можна за цим посиланням.

Хочу зазначити, що на тест треба записуватися завчасно, оскільки на найближчі 2 місяці ніде по Україні місць може вже не бути. У моєму випадку, в південній частині України центрів TOEFL iBT® ще не було взагалі, а місця в центрах тестування Києва були зайняті на найближчі півроку. Ви теж шоковані?

Локація дійсно є важливою, оскільки на переїзд потрібні сили, яких потім може не вистачити на ефективну роботу під час тесту. Чим ближче центр TOEFL iBT®, тим кращими будуть результати.

На собі я це перевірила: у мене були неповноцінний відпочинок у потязі і дуже раннє пробудження, які призвели до поступового сповільнення думок і швидкості друку під час складання блоку письма (останньої частини тесту).

Інша ключова складова – це сам центр, зокрема атмосфера і затишок в приміщенні, а також гарне обладнання. Якщо атмосфера у центрі комфортна, вона не відволікає від складання тесту (в моєму випадку, навіть допомагала).

Стосовно обладнання: навушники мають міцно притискати вуха, щоб не чути інші сторонні звуки. Повірте мені, ці звуки точно з’являються, коли учасники одночасно починають складати блок говоріння, диктуючи відповіді в мікрофон. Плюс клавіатура повинна бути зручною, клавіші м’якими, щоб літери з’являлися від легкого дотику, оскільки при проходженні блоку письма кожна секунда дуже важлива для написання та перевірки тексту.

Мій досвід TOEFL iBT® Test: Очікування результатів

Результати тестових блоків читання та аудіювання з’являються на екрані після закінчення тесту. Тому не варто залишали своє місце, як тільки закінчили письмо, краще почекати, поки програма завершить свій цикл.

Це означає, що половину балів за тест (без врахування блоків говоріння та письма) можна вже знати відразу після закінчення тесту. Щодо блоків говоріння та письма, то їх перевірка здійснюється носіями англійської мови протягом тижня.

Остаточний результат приходить на електронну пошту через 8-10 днів. Якщо побачені на екрані результати перших двох блоків не дуже задовольняють (або не відповідають вимогам), то рекомендую не зволікати й реєструватися на ще одну найближчу сесію тесту (якщо у Вас горять усі можливі дедлайни).

TOEFL iBT® Test не такий простий!

Сподіваюся, що мій досвід TOEFL iBT® Test стане Вам у нагоді. Дійсно, TOEFL iBT® Test є перепусткою у краще майбутнє. Але ця перепустка вимагає підготовки, комфортних умов при складанні й швидкого реагування на отриманий результат!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *